کیا ثبت

آدرس ما

تهران، ولیعصر، بالاتر از ونک، کوچه شریفی، پلاک55، واحد13

آدرس ایمیل

info@kiasabt.com

وبلاگ

خانه   /   وبلاگ

جستجو کنید

مقالات اخیر

اخذ کارت بازرگانی

ثبت شرکت پتروشیمی

ثبت شرکت دارویی

آیا ثبت شرکت مالیات دارد ؟

هزینه ثبت شرکت

اخذ کد اقتصادی

شبکه های اجتماعی

طبق قانون تجارت و گمرکی کشورمان برای آن که فعالیت های افراد در حوزه های تجاری مورد تایید قرار گیرد، ارائه کارت بازرگانی الزامی است . بر این اساس دریافت و اخذ کارت بازرگانی برای کلیه افراد حقیقی یا حقوقی که قصد فعالیت در حوزه واردات یا صادرات دارند، امری لازم و ضروری است .
پتروشیمی یکی از گرایش های دانش شیمی می باشد که در آن از نفت و گاز خام برای تولید فرآورده های مختلف استفاده می شود . فرآورده های متنوعی از صنعت پتروشیمی به دست می آید که می توان به انواع کودهای شیمیایی، مواد پلاستیکی، مواد اولیه مورد نیاز صنایع شیمیایی، صنایع داروسازی، صنایع نساجی، لوازم خانگی، لوازم پزشکی، لوازم برق و الکترونیک و ... اشاره کرد .
شرکت دارویی چیست ؟ به شرکت هایی که در زمینه های زیر قصد فعالیت دارند، شرکت دارویی گفته می شود : - شرکت تولید دارو - شرکت پخش دارو - صادرات، واردات و فوریت های واردات دارو این دسته از شرکت ها به علت میزان حساسیت موضوع فعالیتشان که به طور مستقیم با سلامت جامعه در ارتباط است نیاز به دریافت مجوزها و احراز صلاحیت های خاصی هستد .
یکی از مهم ترین سوالاتی که افراد قبل از ورود به دنیای تجارت و ثبت شرکت تجاری به دنبال جواب آن هستند، این سوال است که مالیات ثبت شرکت چقدر است ؟ طبق قانون، هر شرکت که در اداره ثبت شرکت ها ثبت شود، موظف به پرداخت مالیات است و باید پس از ثبت شرکت، حوزه مالیاتی خود را مشخص کند .
منظور از ثبت شرکت یعنی این که فعالیت تجاری خود را رسمی کرده اید . اگر می خواهید به فعالیت اقتصادی و تجاری خود اعتبار ببخشید بایستی حتما به فکر تاسیس شرکت باشید . اگر ثبت را انجام ندهید مطمئنا با مشکلاتی از جمله عقد قرارداد، صدور فاکتور رسمی و عدم اعتماد مشتریان روبه رو خواهید شد .
کد اقتصادی یا شماره اقتصادی یک شماره 12 رقمی منحصر به فرد است که از سال 1375 تا امروز به هر واحد اقتصادی داده می شود . کد اقتصادی توسط سازمان امور مالیاتی به افراد حقوقی و صاحبان مشاغل داده می شود . تمامی شرکت ها لازم است که قبل از دریافت کد اقتصادی، به جهت ایجاد پرونده مالیاتی اقدام کنند .