راهنمای انتخاب نام شرکت

انتخاب اسم شرکت جزء مهم ترین مراحل ثبت شرکت به حساب می آید . انتخاب نام شرکت یک فرآیند حیاتی است که نیازمند دقت و مطالعه دقیق است . شما نمی توانید هر نامی که می خواهید روی شرکت خود بگذارید، بلکه می بایست با توجه به محدودیت ها و استانداردهای موجود برای شرکت خود نامی را انتخاب کنید که هم زیبا باشد و هم مرتبط با فعالیت های شرکت باشد .

قوانین و شرایط انتخاب نام شرکت

  • اسم باید اصالتا ریشه فارسی و ایرانی داشته باشد .
  • اسم ( نام ) مورد نظر برای شرکت حداقل از سه کلمه ترکیب و ساخته شده باشد .
  • به طور کامل با حروف نوشته شده باشد و هیچ رقمی به صورت ریاضی نداشته باشد .
  • نام مد نظر تکراری نباشد .
  • با شئونات انقلاب اسلامی ایران منافات نداشته باشد .
  • از کلماتی مانند شاهد که تحت نظارت سازمان های خاصی هستند، استفاده نشود .
  • استفاده نکردن از حروف اول برخی از کلمات مانند : پی وی سی و مانند آن ها

توجه داشته باشید که امکان استفاده از اسامی 12 امام شیعیان و القاب آن ها و هم چنین نام های متبرکه بدون دریافت مجوز از مسئولین مربوطه وجود ندارد .

استعلام نام شرکت سه سیلابی

همانطور که قبلا گفته شد، اسم شرکت سه سیلابی نباید تکراری باشد . حداقل دو کلمه از سه کلمه آن باید توسط شرکت دیگری انتخاب نشده باشد . حتی اگر نامی که انتخاب کرده اید مناسب باشد، در صورت تکراری بودن رد خواهد شد . پس سعی کنید حتما دو سیلاب از سه سیلاب نام شرکت غیر تکراری، جدید و تازه باشد .

با استفاده از سامانه های زیر از طریق اداره ثبت شرکت ها امکان گرفتن استعلام برای اسم شرکت وجود دارد .

www.irsherkat.ssaa.ir

www.ilenc.ssaa.ir

https://www.rrk.ir/Default.aspx

مهلت اعتبار نام تایید شده چقدر است ؟

مهلت اعتبار نام های تایید شده اشخاص حقوقی که منجر به ثبت شرکت و انتشار آگهی رسمی ثبت شرکت می شوند، نامحدود است . اما در صورتی که نام تایید شده شخص حقوقی در شرف تاسیس یا تغییر منجر به ثبت و انتشار آگهی نگردد، صرفا « سه ماه از تاریخ تایید نام » اعتبار دارد . این مدت برای شرکت های سهامی عام « شش ماه از تاریخ تشکیل مجمع عمومی موسس » می باشد .

کلام آخر و جمع بندی

استفاده از اسامی لوکس برای کسب و کار و اطلاعات در زمینه انتخاب اسم شرکت می تواند بسیار سریع شما را به دنیای تجارت وارد کند و دیگر نیازی به تردید در زمینه تایید نام پیشنهادی برای شرکت شما وجود نخواهد داشت . یکی از بهترین موسساتی که می تواند در این زمینه به شما کمک کند، موسسه ثبت شرکت و ثبت برند کیا است .

جهت اطلاعات بیش تر و انتخاب اسم مناسب برای شرکت و نمونه نام های سه سیلابی زیبا می توانید با کارشناسان حقوقی کیا ثبت تماس حاصل فرمایید .

شماره تماس کیا ثبت : 02188882588 – 02188888273

آدرس کیا ثبت : تهران – ولیعصر – بالاتر از ونک – کوچه شریفی – پلاک 55 – واحد 13